ADS-F720-200W
Item Type : LED flood lights
Input voltage:  AC 100V-240V, 277V
Frequency range:   50Hz-60Hz
Power factor : >0.9                      Working Volatge:  AC110V-220V
LED chip :   SMD 5050                 LED quantity:    120pcs
Lamp power :   200W                   Luminous color  :  RGB
Working temperature :   -25℃-55℃
Color rendering index : Ra>75      IP Grade : IP65
Working life-span:  50000hours
Lamp body material:    PC,Aluminum alloy, Stainless steel
1.The shell of lamp adopts integrated design, it optimizes efficiency of heat dissipation.
2.Lamp body adopt surface baking varnish disposal, shape is elegant.
3.Using reliable silicone rubber to seal the lamp body, good waterproof and dustproof.
5.Multiple luminous color, no glare, no light dyeing, strong directionality and high uniformity.
7.Radio frequency remote control distance is more than 200m.
1.Funfair ground, amusement rides, and other amusement places.
3.Other places and projects that need LED flood lights and decorative lights.
G.W./kg Pieces/carton N.W./kg Carton size/cm
6.5kg 1 6.2kg 39*34*16
1.Please make sure that the power has been cut off before connecting the cable.
3.The blue wire is Neutral wire, the brown wire is Live wire, the green/yellow wire is Earth wire.
5.The input voltage is AC 100V-240V, 50Hz-60Hz, please do not exceed this voltage range.